O LPI

Misja LPI:

Stworzyć globalne ramy, nadawać kierunki i świadczyć usługi mające na celu ulepszenie i rozwój kariery zawodowej na całe życie w zakresie Linuksa i Open Source.

 

Wizja LPI:

Zostać rozpoznawalnym liderem który stoi na czele, nadaje kierunki oraz wyznacza standardy umiejętności dla wszystkich tych, którzy realizują karierę zawodową związaną z Linuksem i Open Source.

 

Wywiad w Radio Tux na temat Linux Professional Institute

 

LPI powstało formalnie jako kanadyjska organizacja non-profit 25 października 1999 r. Siedziba główna LPI znajduje się w pobliżu Toronto. Staramy się angażować aktywną i oddaną społeczność oraz firmy i profesjonalistów, którzy są w stanie finansować i realizować inicjatywy LPI. LPI jest rozpoznawalny w skali światowej jako główna organizacja działająca na rzecz interesów i wspierająca specjalistów używających Linuksa oraz otwarte i wolne oprogramowanie.

Certyfikaty LPI stanowiące uznany w biznesie standard są dostarczane w tysiącach lokalizacji na całym świecie, w wielu językach i przy wsparciu pracodawców, dostawców technologii i trenerów.

Jesteśmy otwarci na nowych członków, sponsorów i nowe pomysły.